Zpravodajství z dílny

Jsem bakalář!

8. února 2016 v 19:58 | Aife
Je to sice už pár týdnů, co jsem se odhodlaně postavila před lidožravou komisi a obhájila Zlou Věc na B, ale musím dohnat aspoň chlubící resty, když už ještě nemám dopsanou kapitolu Podvazků! Takže - dostala jsem dvojku!

(Předseda komise:"Vaši práci hodnotíme známkou Velmi dobře."
Euforická Aife: "VÝBORNĚ!"
*dozní ozvěna*
*dojde mi, že jsem to řekla nahlas. Prakticky zařvala.*
Předseda: "Ne výborně. Velmi dobře!")

Mohla bych někdy napsat knihu s návodem, jak ze sebe udělat debila snadno a rychle.

Dejte mi ještě chvíli na složení zkoušek. Zbývá jich ještě pár, ale snad mě to kompletně nesemele.

Posledních pár týdnů

8. června 2014 v 1:08 | Aife
Nějak jsem se zase vyhrabala na nohy. Depky (nervíčky, chandry, splíny) jsou vůbec taková divná věc, kdy několik týdnů strávíte div ne v rakvi, což vhodně doplňuje i dusivý pocit v hlavě, jako by vám někdo narval váš vydlabaný mozek do úst a donutil polknout. Teď, cca dva týdny po opadnutí toho nejhoršího, se nějak konečně zvládám vracet se k sobě. Spousta energie mi ještě schází, rychlost myšlení a soustředění mě taky zatím nijak neoslňuje, ale aspoň se nesekám u jednoduchých myšlenkových operací. Nepláču, nehroutím se. Nacházím původní klid. Pomalu se znovu učím kreslit. Jde to i nejde. Brzy se zkusím vrátit k akvarelům.

Píšu... tak trochu.

1. března 2014 v 21:19 | Aife
Uhm. Nazdárek.

Asi si říkáte, proč už tak drahnou dobu zase nic nepřibylo, třebaže jsem stále ještě netrhla svůj soukromý rekord v neproduktivitě.

Ne, že bych se nesnažila.

Klepání na dveře

9. března 2013 v 19:01 | Aife
Asi bych měla mít radost. Po tom, co jsem v bláznivém zimním zkouškovém dokázala dokončit kapitolu Podvazků, přestože mi dýchali na krk temní učitelé statistiky a zkouška z filozofie.
Asi bych měla mít radost i z 1300 nových návštěv od chvíle, kdy přibyla nová kapitola.
...

Nemám.

Když se mě lidi ptají, proč proboha píšu fanfikce, ze kterých nikdy nic nebudu, a proč raději nepřejdu k originální fikci, odpovídám, že mi jde spíš o feedback, že na blogu aspoň vím, jestli něco dělám špatně, nebo ne. Jestli se to dá číst. Jestli jsem tím někomu udělala radost, jestli se opravdu zlepšuju. Zrcadlo. Reflexe. Náhled zvenčí. Ne monolog, dialog. A vůbec, prostá pochvala, komentář člověka potěší.

Teď mám pocit, že se čtyřměsíční práce válí v prachu. Lidé chodí kolem, ukazují si na ni, prohlížejí si, ale zůstávají zticha. (Až na pár světlých výjimek, kterým děkuji.)

Samozřejmě, po tom, co uplyne další půlrok, se začnou ozývat, rýpat, chtít.

Asi je čas zavřít krám, zamávat a odkráčet vstříc nudné dospělosti.

Nový design a svetr s jeleny

7. února 2013 v 22:48 | Aife
Zdravím své úžasné, úžasnější a nejúžasnější čtenáře, fanoušky, hatery, náhodné surfaře, slony, bollywoodské herce, lidi a Zoidberga.

Vypadá to na to, že asi přežiju zkouškové bez úhony.

Víte, co to znamená.

Všichni to víte.

Znamená to, že budu mít čas na psaní... dokud nezačnu dělat na bakalářce. (Vaše hromové "Sakra!" doléhá k mým uším. Je to rajský zvuk.)

Také jste si dozajista všimli, že sličná maska a černobílý design je fuč a místo toho se na vás na všechny démonicky culí Hinata a její svetr s jeleny. (Ano, ty zmutované věci v poslední řádce mezi modrými fleky mají opravdu být jeleni. A ano, ta zmalovaná kreatura pod lampou je Gaara alias Gira-chan.)

Je to design provizorní, takže klidně navrhujte zlepšení, nová témata a vůbec. Perte to do mě!

A především, pusťte si tento úchvatný klenost z ještě úchvatnějšího bollywoodského filmu, jehož scénář postrádá děj, zato překypuje nečekanými zvraty. A Gujarát vede!

Sol et Luna

18. února 2012 v 21:45 | Aife

Minulo zkouškové a místo toho, abych dopsala dlouho rozepsanou kapitolu Bílého písku, pustila jsem se do pokračování povídky, která zůstala ladem přes rok. Sol et Luna mi nedala pokoj od doby, co jsem se pustila do krátkého ficletu o Snapeovi. Potterovská múza se vrací. Třebaže vám nemohu zaručit stálý přísun kapitol - víme, jak to vypadá s Annou O'Harra - mohu aspoň slíbit, že se pokusím dokončit SeL.
Dlouhá přestávka v normálním psaní a nutnost psát seminární práce, jejichž náplň mě přinejmenším iritovala, mi, jak se zdá, prospěla.
Pokud mě tedy nezačne bolet v krku víc, než je zdrávo, pokusím se dopsat šestou kapitolu ještě dnes večer :)

Ze záhrobí

16. listopadu 2011 v 20:59 | Aife

Noticka

1. dubna 2011 v 17:13 | Aife
Předem upozorňuji, že následující zpráva není apríl.
Asi mám hotovou kapitolu Podvazků! Oslavujte! Ještě si nechám projít zakončení hlavou, ale dočkali jste se!
Nejspíš vás nepřekvapí, že i tato kapitola postrádá mozkové buňky a naopak překypuje demencí.
Mimochodem, za dva týdny, co jsem chořela těžkou angínou, stačila jsemshlédnout obě série Fullmetal Alchemist. Nedalo mi to a podívala jsem se, jestli nejsou fanfikce.
Jsou.
A věřte mi, že pairingy jako Scar/Edward, Barry/Alphonse a Gluttony/Alphonse mě budou pronásledovat ještě hodně dlouho.

Zrůdnosti

17. května 2010 v 20:13 | Aife
Po neúspěšném pokusu dorazit další jednorázovku a překlad (pozn. z 15. května - po dvou týdnech nejsem schopná dodělat ani tenhle článek), jsem zabloudila opět na fanfiction.net. Protože posedlost potterovským fandomem mě víceméně přešla, prolouskávám teď fanfikce na Naruta a nestačím se divit. Tady bych mohla akorát připomenout Taylořinu hlášku, že na fanfiction.net narazíte na úplně cokoliv, a nechat zbytek na vaší fantazii. Bohužel, některá literární "veleďýla" mě natolik zděsila, že se o své (mučivé) zážitky musím podělit s vámi. Když trauma, tak pro všechny!

Glosátorky se vrací

9. května 2010 v 22:02 | Aife
Achtung! Achtung! *** Vněmanije! Vněmanije! *** Pozor! Pozor!
Na vědomost se dává, že Aife a Cait Sidhe kyblík a PČP oprášily
a jaly se opět bojovati za český jazyk a čest postav!
attack
Po roční pauze, kdy se nebohé, bezbranné postavy různých kultovních děl třásly při pomyšlení, že je nějaký bláznivý fanoušek zprzní ve své povídce, jsme se my, hrdinné ochránkyně, vrátily z glosátorského záhrobí a vrhly se se srpy a kladivy do lítého boje chimérou.
Protože Harry Potter a jeho kouzelničtí přátelé mají ochránců jako USA mariňáků, rozhodly jsme se, že spasíme narutovský fandom, který doslova úpí.

Kde naleznete ukázku boje za Naruta a český pravopis?ZDE!
Pojďte s námi zachránit Sasukemu pověst!

Co se do Písku nevešlo

23. dubna 2010 v 2:20 | Aife
Zatímco se snažím dávat dohromady to yuri, občas zabruslím do Písku, když mě napadne, že bych mohla konečně rozepsat další kapitolu. No a jak tak bruslím, narazím na několik scén, které se ve finální verzi neobjevily. Obvykle zabíjely děj svojí stupiditou, ale jako samotné útržky jsou docela... milé. Jenom škoda, že jsem některé dávno omylem smazala. Ty byly HODNĚ stupidní.
Tady jich pár máte.

Někdo si moc přál další část deníku...

20. dubna 2010 v 9:17 | Aife
...a tak se naučil vúdú a přivolal na mě nemoc. Jenže dotyčný si neuvědomil, že má sesílat ANGÍNU a ne CHŘIPKU! Jak se mám podle vás asi vyspat na to psaní?! O zírání na monitor vodnatýma očima se raději ani nezmiňuju.
Vr!
Tak abyste věděli, dopíšu ono dávno slíbené yuri a teprve pak začnu pracovat na další části Deníku.
Jo a další kapitola Sol et Luny je taky rozepsaná. Luna Llena. Těšte se.
První kapitola BP je přeložená do angličtiny a hoví si na fanu. S obavami se dívám na třetí kapitolu. Hm. To bude bolet. Pátá a šestá bude bolet taky. Můžete mi někdo vysvětlit, proč píšu jako Jirásek?
Potom se tu povaluje několik rozepsaných básní a ta povídka na kreativní psaní,kterou bych už mohla konečně dokončit a poslat do soutěže (a se svým rozecávacím stylem se bojí, že se do patnácti normostran nevejdu. Chjo.)
Pak je tu samozřejmě Raindrops. Pro ty, kteří netuší, o co jde, vysvětlím: povídka, kterou píšu v angličtině a kterou lze shrnout slovy "Jak Hinata objevila mozek".

Mimochodem, proč má den JENOM dvacet čtyři hodin?

Confiteor

1. dubna 2010 v 2:24 | Aife
Bohužel... Dlouho jsem přemýšlela a dospěla jsem k závěru. Nikomu z vás se nebude líbit, ale nepřemluvíte mě.

Již brzy

31. března 2010 v 7:04 | Aife
Zbývá poslední ilustrace...
hina_Neji
Už to chci mít z krku T.T

Oslavujte, fanfárujte...

24. března 2010 v 19:40 | Aife
...neboť další kapitolu BP jsem dokončila předevčírem!
Počkejte si na ilustrace. Nechci se vytahovat... ale jsou krásné.

Nechoďte se zvířátky na pískoviště

13. ledna 2010 v 15:13 | Aife
Někteří z vás, které nebudu jmenovat (hlavně nebudu jmenovat tebe, Luco), mě bombardují smskama, kdy že jako bude hotová šestá kapitola Bílého písku či kdy jako konečně dodělám Sol et Lunu.

Oslavujte!

29. prosince 2009 v 11:16 | Aife
Již brzy...
Po HODNĚ dlouhéé době...
Přichází...
Anna O'Harra a její tatíček!
(zbývá stránka dvě a kapotola je hotová!) Budete nesnášet Draca... Budete nesnášet Brumbála... A budete nesnášet Annu, že je takový vyžle nevymáchaný.

Sestřička je hysterka aneb kolektivní trest metlou lidsta...a Aife

2. října 2009 v 21:00 | Aife
Asi bych si měla zavést rubriku "Výmluvy, proč tu ta kapitola ještě není". Kolotoč kolem vytváření kapitol je zamotanější a zamotanější... Jako by osud nepřál dalšímu vývoji Bílému písku, Sol et Luny a dalším hovadinám, co mám na starosti.
Pravdou je, že tentokrát zdržení způsobila moje poněkud prudší paličatá povaha a sestřina hysterie, které mají na svědomí fakt, že jsme obě dostaly zaracha na počítač do odvolání. Odvolání by trvalo bůhvíjak dlouho... naštěstí jsem z mamky vymámila, že až se vrátím z výletu, prohibice bude zrušena. No a to už se budem stěhovat (zase, ale o tom jindy, to se nasmějete:D), takže nevím, jestli bude v dosahu internet. No ale to není nic, co by nevyřešila chytrá fleška a chytrý počítač v knihovně.
Pozítří vyrážíme na výlet. Asi zavedu "Lodní deník" a na mp3 budu nahrávat krátká zpravodajství o životě domorodých obyvatel z Karlovarska. Radši nebudu ale nic slibovat, abyste mi to zase, parchanti, nevomlacovali o hlavu.

Jo a k tomu písku: doufám, že většina z vás je natolik zběhlá ve tvorbě slangu, že se aspoň chápavě pousměje u slova "kundoichi". Jestli ne, tak se vážně naštvu!
Radši jdu zabíjet komáry. Lhůta na notebuk už vyprchala.

Já to dám!

26. září 2009 v 23:01 | Aife
Já to opravdu dám... Už tam skoro jsem... Už to bude...
Abyste si nemysleli, já se nevymlouvám, že nepíšu. Naopak. Píšu. A kurevsky hodně píšu. Jenže ono je to taky kurevsky dlouhý. A proč kurva nadávám?
Zatracenej Písek, zatracená hysterická Hinata, zatracenej kávofilní Gaara, zatracená pražačka Matsuri... Nesnášim je všechny.

Už to skoro mám

24. září 2009 v 16:58 | Aife
Hned jak douklidim ten zkur... bordel, dopíšu pátou kapitolu z písku. Už to skoro mám! (A ještě vlastně musim naskenovat ty ilustrace... proč jsem je já debil uklidila do krabic? PROČ?!)

Kde je ti konec, Hugo?

2. září 2009 v 19:19 | Aife
Jistě jsou mnozí z vás nakrknutí kvůli faktu, že Aife naslibovala hory doly, zavázala se snésti modré z nebe, ba dokonce prý že sepíše i konečně další kapitolu Bílého písku a Sol et Luny před koncem srpna... a ono furt nic. Než se mě pokusíte zpopelnit jako slavného českého náboženského reformátora, vemte prosím na vědomí, že náhoda je blbec a počítače (zejména monitory) jsou nádoby hříšné a nespolehlivé.

Písnička

23. března 2009 v 19:05 | Aife
Pro začátek menší poetickou vložku, kterou můžeme zapět z plných plic:

Nový design

21. prosince 2008 v 17:28 | Aife
Ano, přiznávám se. Mám slabost pro středověké malíře.

Hahááá

15. listopadu 2008 v 20:11 | Aife
DOSTALA JSEM NIKITKu!

Infarkt

9. listopadu 2008 v 19:55 | Aife
Ano, je to tak. Brzy se dostaví.

 
 

Reklama