Aifestaan

The Last

31. července 2015 v 20:49 | Aife
Tak to zabalila i Lady von Archiv. Ne, nebojte, neskočila z útesu. Jenom až půjdete na její blog, naleznete přesně to, z čeho sestává 99% hmoty.

Prázdno. (Pro lidi, co se právě zarazili, jak to že hmota sestává především z ničeho, doporučuji otevřít učebnici fyzikální chemie. Bašta)

Tak na mě doléhá existenciální úzkost. Jsem poslední "aktivní" ze staré gardy blogerek, co se kdysi dávno porvalo do krve u Modré a Červené. Blíží se mi čtyřiadvacítka, jsem lůzr a píšu fanfikce na věci, které mě sice baví, ale vidím v nich tunu chyb (Harry Potter) nebo věci, ke kterým cítím hluboký odpor a pohrdání (Naruto).

Ne, nebojte, nepokouším se vám tu oznámit, že to taky balím. Zatím ne. Většinu věcí chci dodělat, dokud jsem ještě mentálně takové děcko, že mi to nepřijde jako totální ztráta času.

Proto pro vás mám...... AUDIONAHRÁVKU OD VELKÉ SLIČNÉ A BOŽSKÉ AIFE, KTERÁ NAMLUVILA VŠECHNY HLASY, ZEJMÉNA SASANKU. ODKAZ NA POVÍDKU ODKAZ NA NAHRÁVKU NA SOUNDCLOUD.
Zatím tedy čekujte tuto překrásnou, přenádhernou fotku. Rostu do Gaary! Čekujte ty kruhy!

Spermie zbožňují konvalinky

19. února 2015 v 14:29 | Aife
... aneb seriál Aife na Přírodovědecké pokračuje. Tento zajímavý útržek informace, že spermie jsou vybaveny jedním chemoreceptorem, který reaguje na konvalinkovou vůni (ostatně na konvalinkovou vůni reagují muži velice silně, neboť tohoto receptoru mají na čichové sliznici třikrát víc než ženy), padl onehdá na hodině cytologie. Serte na Chanel, děvčata, pěstujte konvalinky!

Další zajímavý poznatek je, že všichni jsme do určité míry chiméry. A jestli si, dámy, pořídíte děti od několika různých otců, budete vybaveny několika různými populacemi kmenových buněk, což povede nejen k tomu, že vám to rapidně zvýší regenerační schopnosti (což vedlo samosebou ke spekulacím, jestli se za tímto neskrývá tajemství ženské dlouhověkosti), ale také, pokud si rozrasíte nějaký orgán a budete potřebovat transplantaci, extrémně zvýšíte množství lidí, od kterých ten transplantát můžete dostat. (protože budete příbuzní s třikrát více lidmi, než byste normálně měli být. Win!)

Též dvojvaječná dvojčata si vzájemně čendžujou buňky. A telátka v mamince, v případě kdy jsou to bratříček a sestřička, se vzájemně zhermafroditizují. Super. A to nemluvím o genetickém koktejlu jedněch opiček. To si pak tu březí krávu představíte jako shaker v rukou barmana.

... Něco mi říká, že bych měla sklapnout ve svém nerdgasmu a jít psát Podvazky.

(Plán je následující: Dorazím poslední tři kapitoly, než budu pokračovat v Dědictví, Pádu a dalších povídkách, mezi nimiž přednost dostane Yellow Yesterday, které do dokončení zbývá již jen jedna kapitola.

700 je nešťastné číslo

6. listopadu 2014 v 16:24 | Aife
Tak jo. Myslela jsem si, že mě už pan Masashi ničím nepřekvapí. Překvapil. Hloubka, do jaké manga klesla, překonala mé nejdivočejší odhady. Ne, nerantím nad páry, které byly defacto jasné od začátku. Už ani nerantím nad jednáním se ženskými charaktery...
... Sakra, psal to víc jak deset let a za tu dobu mu nedošlo, co je to tempo příběhu.
Nenaučil se, jak udržet trojrozměrné postavy a neudělat z nich vlastní karikatury.
Ani se nezamyslel nad konzistencí světa.
Deklarované poselství příběhu se mu taky radikálně lišilo od faktického.
Laciné, laciné drama.
Tuny zbytečných scén, stokrát opakovaných ve flashbacích, a milion důležitých scén, které se neobjevily.
A už je konec.
Uspěchaný, špatný, divný konec.

Má cenu ještě vůbec psát?

*Trpce přepisuje Dědictví ze sešitu.*

VÍTE, CO MĚ SERE ALE NEJVÍC? ŽE JEDINÁ VĚC, CO ZAZNAMENALA BĚHEM CELÉ ZKURVENÉ MANGY KONZISTENTNÍ VÝVOJ, BYLA VÁHA SHINOVÝCH BREJLÍ! KURVA, VYPADÁ JAK CYCLOPS Z MARVELÁCKÝCH XMEN. PROČ, KISHI, PROČ?! JAKÝ MÁ TEN KRÁM SAKRA ÚČEL?!

Dead Can Dance - Return of the She King

7. dubna 2013 v 19:01 | Aife
Zatímco nad městem zapadá slunce a já si už třetím rokem říkám, že bych se konečně mohla jít podívat do galerie, která se nachází pouhých dvanáct minut pomalé chůze od bytu, poslouchám staronové DCD.


Chci jaro, chci narcisy, chci tulipány, modřence a lilie. Nechci cedule v květinářcství na metru na Můstku, že sněženky nemají a mít nebudou.

Bu!

26. března 2013 v 10:44 | Aife
Arménský emigrant v České republice na katedře oboru víceméně založeném Němci a Rakušany, v oděvu napodobujícím Berbery a s puškou vyrobenou v Číně.
Existuje lepší příklad globalizace?


Co mě tak zničehonic napadlo...

14. dubna 2010 v 18:22 | Aife
Víte, občas si říkám, k čemu mi to vlastně je být chodící encyklopedie, když to zatím nemám kde pořádně využít. Například, ve škole z valné většiny vařím z toho, co jsem si jako malá přečetla v dětské encyklopedii Memo Junior. Od svých zhruba pěti let jsem se už nikdy nemusela vyloženě učit. Tak proč ležím v knížkách a hltám a hltám a hltám informace?

Svítí slunko svítí - Radůza

12. dubna 2010 v 18:43 | Aife
Já přes ten les musím...

Jak jsem se zase jednou zasmála

8. dubna 2010 v 15:46 | Aife
Strýček Google naskýtá mnoho odpovědí na vaše otázky. Bohužel, nad většinou odpovědí vám rozum akorát zůstane stát a vy se snažíte akorát přijít na to, proč, když zadáte do vyhledavače slova "Beauty" a "Ideal", tak vám ve většině případů vyleze fórum jakési skupiny "Whitepride" - http://stormfront.org.

KONEČNĚ!

8. dubna 2010 v 11:45 | Aife
Konečně ta zatracená písnička je na youtube přehratelná. Nechápu, co provedli Thindersticks tak hrozného, že "toto video nebylo ve vaší zemi dostupné".
Hážu na to bobek.
Vy taky.

______
Edit.: A taky odblokovali Rape me od Nirvany! *Oslavuje*

Milosrdná Aife

10. února 2010 v 11:36 | Aife
Protože já sama mám času jako USA elektriky a Somálsko potravin, odkládá se (já vím, říkám vám to fakt brzo) uzávěrka soutěže do 1. března.

Info k soutěži

15. prosince 2009 v 13:32 | Aife
Protože jsem dub, kterého neustále obtěžuje pan Alzheimer, zapomněla jsem dodat, že veškeré práce máte posílat na můj mail aifsaath@seznam.cz. Uzávěrka soutěže bude 31. ledna.

Soutěž

1. prosince 2009 v 17:10 | Aife
Na vědomost čtenářům se dává, že Aife soutěž o fanfanfikci na Bílý písek vyhlašuje. Aki no Sakka a Haruka Kasumi ji na tento nápad přivedly a vy, ubozí čtenáři, to odnesete. ............... Čtěte dál.

Omnia - Morrigan

25. září 2009 v 18:53 | Aife
Už notnou chvíli posloucham tuto skladbu. Nedokážu ji vypnout.
Kromě toho, že se mi děsně ale děsně líbí, tak mě ta písnička zároveň nutí psát Knihu vran. Vím přesně, že tuhle písničku budu poslouchat, zatímco budu popisovat bitevní pole plné potoků krve a vyhřezlých střev... Ne, vážně nejsem morbidní.
Přípravy ke psaní se blíží ke konci. Už vím přesně, jaký bude celý příběh mít vývin. Konec Knihy vran vám můžu přeříkat slovo od slova. Rozbrečeli byste se jako malé děti.
teď už jenom na to vzít čas... :D
BTW: pátou kapitolu písku stále přepisuju ze sešitu. Je to dlouhý jak KRÁVA a nebere to konce! Ale bacha, má to děj a začínám být sadistická...buhehehe.

Dead Can Dance

13. února 2009 v 17:34 | Aife
Asi si při přečtení nadpisu ukroutíte hlavu. "Mrtví můžou tančit? Co je to za blbost?!"
Pokud toto byla vaše poslední slova předtím, než jste si zlomili vaz, pak vězte, že jste mě posmrtně smrtelně urazili. Označit moji nejoblíbenější hudební skupinu (bohužel již rozpadlou, ale s tím já už nic nenadělám...) za blbost je nehorázným zločinem.

Řetězák

19. října 2008 v 13:06 | Aife
No tak jo. Cait mě ukecala a použila tak ohavný prostředky (mrkala na mě! Chápete to?! MRKALA!!), že jsem musela odložit svůj džíhád proti řetězákům a zúčastnit se tohoto masového šílenství. Fakt vám děkuju, Modruš a Červuš.

Leonard Cohen By The Rivers Dark

22. června 2008 v 11:12 | Aife
Miluju Youtube a Google. Bez těchto dvou serverů bych si už asi nikdy neposlechla písničku, kterou jsem naposledy zaslechla kdysi dávno před třemi lety. Strašně se mi po ní stýskalo (no, nešklebte se), tak mě dneska popadl rapl a zadala jsem do googlu pár zapamatovaných slov z textu písničky (interpreta a název jsem neznala). A BINGO!!
Tady máte výsledek mého snažení. I s textem:)

O tatíčcích a učení

6. května 2008 v 18:05 | Aife
Moji zálibu ve fanfikcích Harryho Pottera jste jistě postřehli. Že mám ráda fantasy, jste jistojistě postřehli též. Korán fantasyofilů, Pána Prstenů, mám přečtené natřikrát... Takže, abychom se nerozkecávali, v sekci "oblíbené" mám i ff na lotra.
A jelikož mám ráda srandička, dávám vám sem link na Valar požehnanou ságu o Legolasově dospívání na kurzu první pomoci v Roklince. Opravdu povedené:D

Beltine

1. května 2008 v 13:59 | Aife
Včera asi většina z vás pálila čarodějnice...

Serj Tankian Empty walls

25. dubna 2008 v 16:37 | Aife
Dneska vám přináším písničku od jednoho mého krajana (no, technicky vzato, krajan... on je sice občan USA, ale oba jsme Arméni ^^). Pro dámy 4cross a Lídu: nemohu si odpustit rýpnutí. "Billískovy" emotivní písničky jsou proti tomuhle jen prázdnou dětskou rýmovačkou.

Radůza Studený nohy

19. dubna 2008 v 17:28 | Aife
Tak si myslim, že některý Radůziny písničky jsou o mně... no nic... poslechněte si ji...

Björk All Is Full Of Love

2. dubna 2008 v 17:23 | Aife
Lehce yuri klip od Björk... Strašně se mi líbí její hlas...
Pište, jak na vás ta písnička působí:)

Loreena McKennitt

1. dubna 2008 v 19:27 | Aife
Loreena patří k jedněm mým nejoblíbenějším zpěvačkám. Má nádherné texty a opravdu krásné melodie. O hlase ani nemluvě.
Poprvé jsem ji slyšela v úvodu filmu "Mlhy Avalonu" (v originále "Mists of Avalon" aneb jak z krásně napsané knihy udělat totální sračku). Ta píseň měla příhodný název "The Mystic's Dream".
Tady je:
Potom, snad po třech letech, jsem ji zaslechla na Akiconu jako hudební doprovod jednoho fan videa. "Tanec Maškar" - "The Mummers Dance"
MijujuuuuuXDDDD

Nová kůl móda!!!!

3. prosince 2007 v 12:28 | Aife
Tak.
Jak víme, většina životních stylů vzniká tím, že si nějakej manik oblíbí nějakou hudbu a snaží se ji nějak životově ztvárnit. Ohozem, kšticí, gesichtpatlatdlem, řečí.
My jsme ale machři nejtěžšího kalibru.
My to totiž uděláme přesně naopak.
My si vymyslíme nejprve styl, pak životní styl a podle toho uděláme hudbu...

AIFEMO IS COMING!!!!!!!

(Ano emíci, teď si z vás budu trochu utahovat, ale neberte si to osobně, já si utahuju z každýho, Takže byste si museli brát osobně skutečnost, že bych si z vás neutahovala. A já vás přeci nechci urazit, tak si z vás teda utahovat budu. Že mi nerozumíte?? CO je ksakru na týhle jasný věci tak nepochopitelnýho??)
________________________

Móda: Musíte zásadně odmítat cokoliv růžového. Pamatujte: růžová je e-e!!! Potiskované tričko (hlavně ta s nápisem I love Tokio Hotel PATŘÍ PROSTĚ DO KOŠE !!!!)
Jinak: povolené jsou tmavé džíny, manšestráky, trička a hlavně pletený svetry na zapínání *.*
Tolerovanými doplňky je do vašich TMAVÝCH džín (klidně zabavujte i mužskému okolí) zakouslý domácí mazlíček (nejlépe malé žožtomilé štěňátko, kterému se právě prořezávají zoubky, rybičky neplatí). Samozřejmě- ty kalhoty to nějak odnesou..

Vlasy: ty musíte mít neučesatelné a poku dmožno tmavé... ale běda tomu, až najdu toho blbečka, kterej si dělá patku!!! BARVENÍ JE TAKY E-E!!!

Gesichtpatladla: žádná. Heeezky přirozenej zjev musíte bejt:P Žádný tlustý linky pod očima, aby jste vypadali jako malej šmutnej ímo š velikejma vošiškama

Životní styl: vaše zápěstí musí být pokrytá jizvami... ale ne, že byste trpěli depresemi a za každou depku si na ruce udělali zářez. Ty jizvičky máte od zakouslého, malého, žožtomilého štěňátka, kterému se právě prořezávají zoubky- samozřejmě odnesou to i vaše ruce.
Obchody budete nenávidět, dopravní prostředky taky prostě budete nesnášet všechno, z čeho se vám dělá blbě.
Deprese: lidi, na takovouhle blbost, nebudete mít náladu... vaše mysl bude zatížena světobornými otázkami, mezi nimiž bude velet jedna jediná:
Poločas radioaktivního rozpadu SÝRa.
Je to fakt hukot.
Budete působit jako psychotičtí intelektuálové, kteří vybírají nájemné z bílého domu a vyhrožují Bushovui, že ho vyhodíte na dlažbu, jestli ta buzna americká nezaplatí.

Hudba
: Tady povoleno skoro všechno kromě kvarteta z Dojčlandu, dechovek, Evy a Vaška, popu atd...
___________________________
Buhehehe - kdo se hlásí do první linie aifemáků, čili Aifestánců?
XD

Óró sé do bheatha 'bhaile

25. srpna 2007 v 13:34 | Aife
Tak... jak jste určitě poznali, Aife ráda Sinéad...
Krásná irská písnička v Sineadovskym podání... Sice kvalita nahrávky je trochu děsná... heh a taky vám přijde, že má na konci něco s tim mikrofonem??
 
 

Reklama