Kapitola VI - Bezinky

14. srpna 2015 v 17:56 | Aife |  FF HP: Historia Magistra Vitae
TrDr. Minerva McGonagallová: "V každém mladíkovi se skrývá lev!"
PtDr. Severus Snape dodává: "Lvi mají trnité penisy a provozují infanticidu. Toto není pomluva proti Nebelvíru."__________________________________________________

Bezinky

"Ve škole miluj studování, za školou studuj milování."
Neznámý autor

Hermiona měla službu ve skriptoriu. Obcházela řady studujících hlav a dohlížela, aby nikdo neopisoval, nešpital či nepoužíval nepovolené pomůcky. Na svůj boj se připravila dokonale: nastudovala si veřejný katalog obchodu dvojčat Weasleyových a zároveň pověřila Rona, aby během záskoku v krámku vynesl ven tajný katalog. George možná zalituje své indispozice způsobené zánětem středního ucha, ale Hermiona pro jednou mohla týt z jeho utrpení.

Jeden by nevěřil, s čím ti prevíti přišli, a Hermiona podezřívala Artura, že v tom měl prsty. Jak jinak si vysvětlit záplavu magických brýlí, jejichž sklíčka odhalovala svým majitelům nejlepší řešení zadaných problémů? Artur patrně neznal zákon o ochraně patentu, jinak by si netroufl tak prachsprostě obšlehnout Google glass. Hermioně nezbývalo, než před každým testem kontrolovat brýle všech studentů, jestli nenesly stopy zakázané magie. Podvodníků nachytala víc, než by jí bylo milé.

Další týden se překvapivě v Bradavicích rozmohla epidemie silné nedoslýchavosti, jejímž jediným řešením byly naslouchadla. Vybavená zkušeností z předchozí epidemie krátkozrakosti, Hermiona nemilosrdně zabavovala všechny sluchové pomůcky, které trpěly jistou konstrukční vadou a to souvislé audio z přednášek.

Když vypršel čas, kdy měli studenti sepsat a odevzdat eseje o efektech trollího povstání v Bulharsku z roku 1358 na současný právní systém kouzelnické společnosti ve vztahu s diplomatickými styky s grónskými upíry, odebrala se Hermiona do Lupinova kabinetu. Cestou se zastavila v kuchyni pro misku křupek a láhev bezinkové limonády. Čekala je totiž, pro nedostatek lepších výrazů, filmová noc, a Hermiona nemínila podporovat kvartální alkoholismus svých kolegů. Stačil jí Snape, který se po šesti pintách Ogdenovy samohonky přiznal, že je McGonagallová nejhezčí puma, kterou kdy svět poznal. A Remus, tehdy podobně tragicky sťatý, byl pro svůj stav neschopen vykonat základní Obliviate, přičemž odsoudil Hermionu k životu s představou někdejší představené Nebelvíru, jak se mucká se zmijozelským poděsem.

Zaklepala na dveře. "Dále!" ozvalo se dvojmo z místnosti. Hermiona vklouzla dovnitř a odložila láhev s mísou na stůl. Snape se už stačil uvelebit v křesle. Lupin cosi míchal u stolečku vedle skříně.

"Pardon, měli jste v plánu vařit lektvary?"

"Ne, Lupin chystá film."

"Ah…" Teprve teď se podívala pořádně na Lupinův kotlík. Měl na sobě runy. A nebyl to kotlík, nýbrž myslánka. Vedle ní stála řada lahviček plné stříbřité kapaliny podivně připomínající mlhu. Jednu z nich už Remus stihl vyprázdnit do bezedných hlubin artefaktu. "Co to je za vzpomínky?"

"Začneme s něčím legračním. Nechcete se s námi podělit o zkušenost se sexuální výchovou?" zeptal se Snape, zatímco ujídal olivy ze svého martini.

Hermiona semkla popuzeně rty. Tak o tomhle jim šlo, aby se jí vysmáli! Remus se zrovna ohlédl, když spatřil její nasupený výraz. Střelil po Snapeovi zklamaným pohledem.

"Severus chtěl říct, že pokud bys chtěla, můžeme ti poskytnout zpětnou vazbu."

"Myslím, že to nebude nutné."

"V pořádku," usmál se Remus. "Takže kdybyste se teď postavili kolem myslánky, ano tak… První je na řadě Severusova vzpomínka. Ponořte hlavu, až vám řeknu. Tři, dva jedna, teď…"

Hermiona zabořila hlavu do ledově studených vod myslánky. První okamžik to bylo nepohodlné, neboť všichni tři se tam vejít nemohli. Ale magie se nikdy nevyznačovala kladným vztahem k fyzikálním zákonům. Najednou byli uvnitř, jejich těla zapomenutá někde ve světě nad. Hermiona se rozhlédla kolem sebe. Seděla vzadu ve třídě narvané páťáky. Remus se záhy objevil v lavici vedle ní. Před tabulí stáli dva Snapeové. Týden starý se zrovna přehraboval v šuplíku katedry. Současný hledal místo, kam si sednout, než to vzdal a zabral lavici nereagujícímu nebelvírovi.

"Dnes nikdo z vás nebude potřebovat ani hůlky, ani kotlíky. Takže to všechno zase schovejte." Místnost zaplnilo brebentění a hluk uklízeného laboratorního nádobí. "Ticho!" Učebna zmlkla. Studenti se po sobě nervózně rozhlíželi.

"Víte vy vůbec, co vás dnes čeká?"

Jedna ruka se nesměle zvedla.

"Já to neudělala! Za všechno může Johny!"

Další skupina studentů se dušovala, že hromadný exemplární trest není etický. Jiní zoufale hypnotizovali očima zámek dveří, o němž celý shromážděný ročník pevně věřil, že je nedobytně uzamčen. Průměrná tendence k inkontinenci v davu vzrostla o několik desítek procent.

"S vámi," pověděl Snape do publika, přičemž nikdo netušil, komu to směřuje, což způsobilo celkem tři panické ataky, "si to vyřídím později. Ale v tuhle chvíli mám za úkol vás vzdělat o jiných záležitostech." Dramatická pauza. "Skrytých ve vašich tělech. Mocných tak, že rozhodují o obratech vašich životů. Právě teď a tady. Dnes a denně."

Oba Snapeové se rozhlédli po třídě. Současný, sotva si všiml výrazu studenta v první řadě, se začal chechtat.

"Jste ještě všichni tak, tak naivní. Nevíte nic o silách, které se plíží ve vašich mozcích a dříve nebo později získají úplnou kontrolu nad vašimi činy. Síly, jejichž cílem je ovládnout váš život, do útrob žen nasadit parazita, který roste jako rakovinný nádor celé měsíce, než se za křiku a krve vydere ven z břicha… Aby posedl její mysl!"

Obličeje studentů získaly zelený odstín. Dívky se úzkostlivě chytaly za břicha, jako kdyby je to mohl ochránit před destruktivními silami démonické entity, která je, podle Snapea, od narození posedla.

"… A muže ta síla postihne neméně krutě, protože s úderem patnácti let jim začne postupně konzumovat jejich mozky a pohání je tak k další a další nákaze od žen, aby ten vylíhnuvší se parazit vysál i jeho energii."

V místnosti se setmělo…

"Je to šílenství. Šílenství, které ve vás to děsivé, tajemné, věčné, vyvolá. Je to jako nestvůrná oliheň skrytá na dně moře v potopeném městě. Existovaly v historii celé řády lidí, kteří se snažili osvobodit se z pout chapadel tohoto netvora, ale žádnému z nich se to nepodařilo docela, protože čím víc se jej snažili zapudit, tím mohutnější nabyl síly."

… A ochladilo se. Někteří bázliví studenti se pokusili nalézt útěchu výhledem z okna na jezero pod zapadajícím sluncem. A přesně v ten okamžik si obří oliheň usmyslela, že se protáhne a zamává hradu.

Zavládla panika.

"Blíží se to!"


"Je po nás!"

"Pane profesore!" vykřikl jakýsi student. "Existuje něco, aspoň něco, co by nás mohlo před tím zachránit?"
Snape počkal tři vteřiny, než se chaos usadil, aby ho slyšeli všichni.
"Ale ano. Antikoncepce, jak bariérová tak lektvary, jistá míra zdrženlivosti a chápání definice slova 'ne'. Pro další informace a konzultace na toto téma se obraťte na madam Pomfreyovou. Můžete jít."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 X <3 X X <3 X | E-mail | Web | 15. srpna 2015 v 12:42 | Reagovat

:D  :D Nemůžu se zbavit dojmu, že se Severus snaží zredukovat počet budoucích studentů :-D celá tahle ff je naprosto božská ^_^ těším se na pokračko...že bude brzy?? ;)

2 Aife Aife | 15. srpna 2015 v 12:53 | Reagovat

Páni. koukám, že se poslední odstavec povídky vytratil... *jde to spravit*

[1]: :D přesně o to mu jde:D

3 X <3 X X <3 X | E-mail | Web | 15. srpna 2015 v 13:03 | Reagovat

Tak jsem dočetla ten odstavec :D Snape je nejlepší antikoncepce! :-D jsem zvědavá co mu na to Lupin s Hermionou řeknou :D

4 Anie Anie | E-mail | 17. září 2015 v 19:39 | Reagovat

...Ty se mě záměrně pokoušíš zavraždit, viď? A ještě si k tomu vybereš takovou zákeřnou metodu, jako je smích.

...Nemůžu uvěřit, že po tom co jsi mi přivodila takový trapas na veřejnosti to řeknu, ale... jsi geniální :-D

5 X <3 X X <3 X | E-mail | Web | 18. listopadu 2015 v 17:02 | Reagovat

Zdravím~ :-D už je to pomalu čtvrt roku tak jsem přišla zaotravovat...bude další Historia Mgr. Vitae? :D budou další podvazky? :D plosiiim plosim plosiiiiim ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama